BCV 3 - SC Kootstertille 2 | 1 - 4 BCV 35+1 - Broekster Boys 35+1 | 1 - 2 SC Veenwouden 35+1 - BCV 35+1 | 3 - 0 BCV 35+1 - Bergum 35+1 | 0 - 1 BCV 35+2 - VIOD 35+1 | 4 - 4 BCV 35+2 - Be Quick D 35+2 | 0 - 2 Friese Boys 35+1 - BCV 35+2 | 1 - 5 Bergum 45+1 - BCV 45+1 | 0 - 4 Drogeham 45+1 - BCV 45+1 | 2 - 4 BCV 45+1 - Ropta Boys 45+1 | 0 - 4 SC Veenwouden 1 - BCV 1 | 0 - 1 The Knickerbockers 2 - BCV 2 | 3 - 0 BCV 4 - SC Veenwouden 4 | 2 - 2
Uitslagen:

Bekerstunt voor BCV tegen ACV

Bekerstunt voor BCV tegen ACV

05-03-2019 BCV – ACV  1-1 (0-0)  (1/8 finale KNVB-beker district Noord)
(rust) 74. Guus de Vries 0-1, 76. Yorn Sikkenk 1-1
BCV w.n.s. (4-1)
 
 
Na de bekerwinst van vorige week in Sneek tegen SneekWZS za. stond op deze dinsdagavond het duel tegen ACV op het programma. Op eigen veld werd de wedstrijd tegen de Asser hoofdklasser gespeeld, een duel voor de vijfde ronde of te wel de 1/8-finale. Na deze ronde resteren acht ploegen, die ‘in de koker gaan’ tijdens de loting voor de kwart finale (speeldata 30 maart t/m 4 april a.s.). De loting zal plaatsvinden op 13 maart a.s. in Hoogeveen na de bekerwedstrijd tussen de buren HZVV en Hoogeveen, waarna tevens geloot zal worden voor de halve finales (speeldata 4 t/m 9 mei a.s.). De laatste vier ploegen van de districtsbeker zullen worden ingeschreven voor het ‘grote’ KNVB bekertoernooi.


 
In Burgum had de nummer vijf van de zaterdaghoofdklasse gedurende het bekerduel tegen de koploper van de tweede klasse I het meeste balbezit. Het team van trainer Fred de Boer slaagde er echter niet in om door de verdediging van BCV te komen. Na drie kwartier spelen stond er een 0-0 ruststand op het scorebord. Ook in de tweede helft slaagde ACV er aanvankelijk niet in om te scoren, totdat ruim een kwartier voor tijd Guus de Vries met een prachtig doelpunt de score opende (0-1). Dit tot vreugde van de Assenaren, maar dat mocht niet lang duren.  Yorn Sikkenk schoot BCV enkele minuten later weer langszij met een doeltreffend afstandschot. De Burgumer topscorer passeerde daarbij niet alleen ACV-keeper Daniel Schans, maar ook ging de bal door een gat in het zijnet het veld weer in. Gelukkig had de goed leidende scheidsrechter Beijert met eigen ogen gezien dat de bal tussen de palen was gemikt, en dus was de stand met nog een kwartier te spelen 1-1.


 
Nadat de doelnetten alsnog waren geïnspecteerd, en hersteld, werd het duel hervat. Beide ploegen slaagden er niet meer in om te scoren, en dus was het nemen van strafschoppen noodzakelijk om een beslissing te forceren. Dit volgens het befaamde ABBA-principe. De ploeg van BCV-trainer Jasper Bouma was met het gelijke spel in feite al de morele winnaar van de wedstrijd, maar een bekerstunt kwam steeds nadrukkelijker in beeld. ACV miste haar eerste strafschop waarna BCV twee maal raak schoot (Yorn Sikkenk en Paul Westra). Vervolgens miste ACV wederom, maar penalty nummer drie was wel raak. Daarna was BCV aan de beurt om haar derde strafschop te nemen, meteen gevolgd door strafschop nummer vier. Hendrik Elzinga schoot raak, waarna Fedde Durk Kingma het karwei voor BCV af kon maken. Hij slaagde hier in zodat de bekerstunt een feit was. Een fantastisch resultaat voor de roodwitte formatie, dat daarmee, zoals gezegd, tot de laatste acht teams van het bekertoernooi behoort.
 

 
Meer foto's in het foto-album op deze website.
Lees ook het volgende, dat over deze wedstrijd is geschreven:
 
Friesch Dagblad : BCV schrijft op de valreep bekerhistorie
 
RTV Drenthe : Bekerblamage ACV: onderuit bij tweedeklasser
 
Tweenul.nl : BCV stunt tegen ACV
 
ACV : ACV uit het bekertoernooi
 
En: Foto’s van Bennie de Boer
 
 
Komende zaterdag (9 maart a.s.) speelt BCV voor de competitie een uitwedstrijd, in en tegen Nijland. U bent uiteraard van harte welkom om hierbij aanwezig te zijn en onze jongens te ondersteunen.
 
Tot slot:
Volg jij de nieuwe voetbalclub in Burgum al? Ga snel naar de Facebook-pagina van FC Burgum en klik op 'Vind ik leuk' om zo niks te missen volgend seizoen van deze mooie nieuwe voetbalclub in Burgum.
 
 
Opstelling BCV:
Arjen Tolman, Jacob Frimpong, Hendrik Elzinga, Roeland Rusticus, CP Pander, Merijn Feenstra, Remco Bouius (35. Fedde Durk Kingma), Romke Bos, Robert van der Laan (64. Paul Westra), Yorn Sikkenk, Harmen Vlietstra
 
 

BCV 1 - ACV

Meer informatie
BCV 1
BBBB30Y
1 - 1
Uitslag
ACV
BBBB08J
Officials: T. (Theo) Beijert || J. (Jazzy) Hindriks || J. (Johan) Wenting ||
Accommodatie
Sportpark Het Koningsland
Burg Bothenius Lohmanln 40 C
9251LD BURGUM
0511-462150
Route
47%
Winst
thuis
48%
Winst
Uit
51%
Winst
thuis
48%
Winst
uit