BCV 3 - SC Kootstertille 2 | 1 - 4 BCV 35+1 - Broekster Boys 35+1 | 1 - 2 SC Veenwouden 35+1 - BCV 35+1 | 3 - 0 BCV 35+1 - Bergum 35+1 | 0 - 1 BCV 35+2 - VIOD 35+1 | 4 - 4 BCV 35+2 - Be Quick D 35+2 | 0 - 2 Friese Boys 35+1 - BCV 35+2 | 1 - 5 Bergum 45+1 - BCV 45+1 | 0 - 4 Drogeham 45+1 - BCV 45+1 | 2 - 4 BCV 45+1 - Ropta Boys 45+1 | 0 - 4 SC Veenwouden 1 - BCV 1 | 0 - 1 The Knickerbockers 2 - BCV 2 | 3 - 0 BCV 4 - SC Veenwouden 4 | 2 - 2
Uitslagen:

Bekerwedstrijd SWZ - BCV 0-3

Bekerwedstrijd SWZ - BCV 0-3


BCV ronde verder na verdiende overwinning op Sneek Wit-Zwart Boso Sneek 0 – 3 (0-0)

BCV mocht vandaag proberen via 4e klasser SWZ Boso Sneek de 5e bekerronde te bereiken, waarna een thuiswedstrijd tegen de winnaar van het duel tussen Oldeveste en ACV zou wachten.

Het moest echter eerst nog even gebeuren, want de Snekers, die lekker draaien in 4a, gaven stevig partij en BCV had het vooral in de eerste 20 minuten knap lastig met de fysiek sterke ploeg, waar ook een aantal goede voetballers met een ‘aardige’ staat van dienst rond liepen. De Snekers lieten de bal veelal aan BCV, doch gaven achterin geen ruimte weg waardoor het moeilijk was om onze voorwaartsen echt in het spel te betrekken. Tel daar een te trage opbouw en onzorgvuldige passing bij op en het zal u niet verbazen dat de eerste doelpoging pas in de 19e minuut ontstond toen de diep gestuurde Fedde-Durk Kingma de bal knap voorgaf op Paul Westra, die keurig teruglegde op Johan van der Velde, die net naast schoot. In de 25e minuut zijn het de Snekers die een kans krijgen, maar het harde schot van Patrick Altenburg is een prooi voor Arjen Tolman, die de bal knap keert. Op het half uur nog een mooie aanval van de Wit-Zwarte mannen en wederom weet Tolman de situatie te klaren. Vlak voor rust nog een kans voor BCV als Roeland Rusticus de goed genomen hoekschop van Kingma in één keer intikt, doch helaas hobbelt de bal via een tegenstander langs de verkeerde kant van de paal over de achterlijn. Kort hierna een harde overtreding van de overigens erg goed spelende Jesse Staalsmid op van der Velde. Het kost Staalsmid geel, maar van der Velde het vervolg van de wedstrijd. Hij kan niet verder en wordt na rust vervangen door Remco Bouius, die al gauw van zich doet spreken. Vlak na rust is er eerst nog gevaar van Sneker zijde, maar het harde schot gaat voorlangs. Daarna is het Kingma die op doel schiet op aangeven van Bouius, doch de keeper redt. BCV is duidelijk met andere bedoelingen uit de kleedkamer gekomen en probeert de wedstrijd naar zich toe te trekken, want twee minuten later is het Bouius, die vanaf een meter of twintig uithaalt, doch net naast het doel mikt. Dit bleek slechts een voorbode want in de 50e minuut ontstond werkelijk een schitterende aanval toen Jacob Frimpong via de rechterflank opstoomde en Bouius aanspeelde, waarna deze een dubbele één-twee aanging met Paul Westra en vervolgens beheerst afrondde. BCV had de smaak nu goed te pakken en legde twee minuten later weer een prima aanval op de Sneker kunstmat. De voorzet vanaf rechts werd half weg gekopt en Yorn Sikkenk nam de afgeslagen bal in één keer op de slof, maar goalie Jelmer Popma kon nog redding brengen en daarmee de aanstaande executie nog even uitstellen. In de 54e minuut verslikt Hendrik Elzinga zich namens BCV, maar dit loopt gelukkig goed af. BCV antwoordt met een flits van Harmen Vlietstra, die na wederom een mooie aanval één op één komt met zijn directe tegenstander en vervolgens naar binnen draait en schitterend afrondt….doch helaas de bal kletst via de binnenkant van de paal het veld weer in. Vervolgens bloedt de wedstrijd een beetje dood. BCV hoeft niet echt meer en bij de Snekers is het beste er wel vanaf, doch doordat BCV weer even terugvalt in het te trage tempo en slordig balverlies van de beginfase, krijgen de Snekers toch weer wat lucht en halve kansjes. Trainer Bouma ziet het even aan en besluit dan nog twee verse krachten in te brengen, te weten Robert van der Laan voor Paul Westra en Pieter Elzinga voor Kingma. Het blijkt de ‘hand van de meester’ want er komt een ‘slotoffensiefje’ en deze heren bepalen met z’n beiden de eindstand. Tien minuten voor tijd pikt van der Laan een matige bal van keeper Popma op, speelt zijn tegenstander uit en scoort beheerst. 0-2 en wedstrijd gespeeld. In de 83e minuut is er nog een ‘Sikkenk moment’ als Yorn Sikkenk weer eens mag aanleggen voor een vrije trap op een kansrijke positie. De bal verdwijnt wederom in het doel, maar helaas wachtte scheidsrechter Spinder het voordeel niet af en floot hij af voor de bal het doel in vloog. Een ‘muur’ verdediger van Sneek toucheerde de bal nl. met de hand en de vrije trap moest worden overgenomen. Ditmaal was Rusticus de schutter, maar hij richtte naast het doel. Het slotakkoord was voor de invallers want van der Laan schoot vanuit een moeilijke positie op doel, maar keeper Popma maakte een foutje en liet de bal glippen, waardoor invaller Elzinga de bal op een halve meter van de doellijn in het verder lege doel mocht deponeren. Zo eindigde de wedstrijd in een prima 0-3 en kan BCV zich opmaken voor de wedstrijd tegen ACV, want de Assenaren wisten bij Olde Veste met 1-5 de volgende ronde te behalen. De datum van deze wedstrijd moet nog worden vastgesteld, maar zal op een doordeweekse avond in Burgum gespeeld worden.

Afhankelijk van de, nog te bepalen, datum van de volgende bekerronde tegen ACV, wat komende week bekend wordt, oefent BCV volgende week thuis tegen 3e klasser Kollum. Het wordt weer mooi weer en tevens kunnen onze leden voor deze zaterdag 2 maart ook van 08:00 tot 15:00 nog stemmen over de nieuwe clubnaam en tenue, waarna de uitslag te 17.00 uur bekend wordt gemaakt, mogelijk gevolgd door de klanken van ‘ingehuurde muziek’. KOMT ALLEN EN LAAT JE STEM HOREN!!

PS: Deze keer geen foto’s want uw fotograaf geniet even van een welverdiende vakantie.

Opstelling BCV:Tolman, Frimpong, Elzinga, Rusticus, Pander, van der Velde (46 Bouius), Kingma (78 Elzinga, P.) Feenstra, Westra (75 van der Laan), Vlietstra.