BCV 1 - CVVO 1 | 4 - 0 BCV 2 - Marum 2 | 0 - 1 ONT 3 - BCV 3 | 7 - 2 VCR 3 - BCV 4 | 2 - 4
Uitslagen:

BCV - De Griffioen 5-1

BCV - De Griffioen 5-1

08-09-2018 BCV - De Griffioen  5-1 (3-0)
25. Robert van der Laan 1-0, 31. Harmen Vlietstra 2-0, 34. Harmen Vlietstra 3-0 (rust) 51. Leslie Wieland 3-1, 74. e.d. 4-1, 79. Remco Bouius 5-1


Het nieuwe seizoen kende voor BCV 1 vorige week een redelijk voortvarende start in de bekercompetitie. BCV wist met over het algemeen prima spel de poulewedstrijd in Assen met 2-4 winnend af te sluiten. Als BCV vandaag een positief resultaat zou behalen, dan zou dat de volgende ronde betekenen. Dan moest echter nog wel even het varkentje worden gewassen, dat zich aandiende als De Griffioen, een ploeg die vorig seizoen een lastig obstakel bleek in zowel de uit- als de thuiswedstrijd. Gelukkig werden beide wedstrijden destijds omgezet in een positief resultaat en daar gingen de mannen van trainer Jasper Bouma vandaag ook weer voor.

Voorafgaand aan de wedstrijd was er een minuut stilte ter nagedachtenis aan twee personen, die het Burgumer voetbal in de afgelopen zomerperiode zijn ontvallen. Onze JO 17-1 speler en talent Meesam overleed op tragische wijze op 27 juli j.l. tijdens het zwemmen in het Prinses Margriet kanaal in Burgum. Een verschrikkelijke gebeurtenis, met een grote impact op dit jonge team. Zijn vrienden van het team werden vervolgens in de maand augustus nogmaals in rouw gedompeld door het overlijden van de moeder van hun teamgenoot Jurgen Douwes. De bij ons allen geliefde Anneke Douwes, naast moeder van Jurgen, ook moeder van onze jeugdspelers Ditmer en Sven, geliefde vrouw van ons bestuurslid Johan en schoondochter van onze vrijwilligers Jurjen en Betty. Anneke overleed op 16 augustus te midden van haar dierbaren ten gevolge van een ernstige ziekte op veel te jonge leeftijd. Tijdens de stilteminuut werd stil gestaan bij het verlies van deze bijzondere mensen, die ons zo dierbaar waren en waarbij onze gedachten uitgaan naar de beide families.Terug naar het voetbal, want dat blijft volgens de kenners toch de belangrijkste bijzaak van het leven en vandaag moest er weer gestreden worden op het scherpst van de snede, want zoals reeds aangekondigd betekent winst vandaag, hoogstwaarschijnlijk een plekje in de volgende ronde. Zoals bij de meesten onder u wel bekend, moest BCV spreekwoordelijk een jasje uitdoen door het verlies van een aantal routiniers / basiskrachten, die vanaf dit seizoen niet meer in BCV te bewonderen zijn. Dit is natuurlijk een uitgelezen kans om de jeugd een kans te geven, maar dan moet die jeugd er wel zijn natuurlijk. In de voorbereiding en de wedstrijd vorige week bleek de jeugd nadrukkelijk op de deur te kloppen en ook vandaag bleek trainer Bouma de jeugd het vertrouwen te geven. ‘Kom op jongens, laat maar zien wat je in huis hebt’. Vandaag bleek dat heel wat te zijn want de routine stond vandaag centraal achterin in de persoon van de nieuwe aanvoerder Roeland Rusticus en zijn kompaan vandaag, de onverstoorbare gangmaker Bauke Prins. Zij wisten zich in de rug gesteund door mede routinier goalie Arjen Tolman en verder werden zij voornamelijk omringd door spelers van 23 jaar en jonger, waarbij zelfs een aantal 17- / 18-jarigen.BCV startte prima en pakte meteen het initiatief, doch de eerste twintig minuten voltrokken zich zonder echte doelkansen. Daarna brak echter het Burgumer speelkwartier aan, want de 18-jarige Remco Bouius, debuterend voor het thuispubliek demonstreerde zijn kwaliteiten en na een prima actie over de rechterflank zet hij goed voor, de bal wordt niet goed verwerkt door de defensie van De Griffioen, waarna de bal precies voor de voeten van BCV spits Robert van der Laan valt… Deze bedenkt zich niet en ramt de bal vol in het kruis. 1-0 en een mooie opsteker voor BCV. Amper vijf minuten later wordt de stand verdubbeld, als Van der Laan de ingespeelde bal goed aanneemt en vervolgens met een mooie pass Harmen Vlietstra diep stuurt, waarna deze de uitgekomen keeper op snelheid klopt en beheerst scoort. Binnen vijf minuten gaan de handen wederom in de lucht voor Vlietstra als deze de bal na een handig passje van Bouius precies op het juiste moment krijgt aangespeeld en keeper Luca Veenman andermaal kansloos laat. 3-0 en BCV in een zetel zo lijkt het.Na de rust duurt het even voor BCV de concentratie en het ritme weer oppakt. Intussen laat de Griffioen zich ook aanvallend zien en dit resulteert in de 51e minuut in de 3-1 door Leslie Wieland die een door Arjen Tolman toegestane rebound op een verraderlijk schot van Robin Wagenaar, in kan tikken. Hierna wordt Van der Laan ingeruild voor Paul Westra, spits van dienst sinds lange tijd en all time top scorer van dit team. Hij wordt binnen tien minuten een aantal keren prima gelanceerd, maar de scherpte ontbreekt vooralsnog en ondanks het feit , dat hij weer laat zien een haarfijn gevoel voor de positie en het moment te hebben leidt het van zijn kant nog niet tot doelpunten, maar dat is ongetwijfeld een kwestie van tijd. BCV voetbalt echter vrolijk verder en in de 70e minuut krijgt BCV een hoekschop die knap wordt ingekopt door Roeland Rusticus, doch de bal wordt gekeerd en komt bij de ingevallen Fedde Durk Kingma, die met een soort van omhaal het doelvlak tracht te passeren, maar helaas…. de bal verdwijnt naast het doel. Het blijkt uitstel van executie want uit de volgende hoekschop van Bouius wordt wel raak gekopt, helaas voor De Griffioen dit keer door een eigen verdediger, maar mooi wel weer een assist van Bouius, die zijn prachtige basisdebuut vervolgens opluistert met een op het oog makkelijke intikker, maar ere wie ere toe komt, hij was op het juiste moment op de juiste plaats en faalt niet, waardoor deze jonge knaap kan terug kijken op een prachtig debuut voor het thuispubliek.Nieuwkomer en prima aanwinst Yorn Sikkenk probeert er nog een schepje bovenop te doen, maar zijn bekeken schot wordt helaas net niet gepromoveerd tot doelpunt, waardoor de eindstand op 5-1 blijft steken, voorwaar een prima resultaat tegen een toch wel iets tegenvallende tegenstander, die een aantal basiskrachten bleken te missen. BCV heeft zich vandaag echter zonder meer van de goede kant laten zien met soms oogstrelende combinaties en fris voetbal waarbij de potentie van dit team goed zichtbaar was. Het belooft een interessante competitie te worden, maar bij een dergelijk jong team gaat de groei met vallen en opstaan en mogen fouten gemaakt worden, maar trainer Bouma heeft in ieder geval mooi materiaal om mee te werken en hij durft dit jonge team ook vertrouwen te geven, waardoor ons als publiek nog mooie momenten te wachten staan.Volgende week (15 september) speelt BCV 1 de laatste bekerwedstrijd uit tegen zondag eersteklasser GOMOS (Norg) en de week daarop thuis tijdens de competitiestart hebben we meteen de kraker tegen onze buren uit Hurdegaryp (zaterdag 22 september a.s.).Opstelling BCV:
Arjen Tolman, Jacob Frimpong, Bauke Prins (52. Johan Lennart van der Veld), Roeland Rusticus, CP Pander, Merijn Feenstra, Remco Bouius, Romke Bos, Robert van der Laan (52. Paul Westra), Yorn Sikkenk, Harmen Vlietstra (61. Fedde Durk Kingma)
 

BCV 1 - De Griffioen 1

Meer informatie
BCV 1
BBBB30Y
5 - 1
Uitslag
De Griffioen 1
BBBG72T
Officials: Afgeschermd || Afgeschermd || D. (Daan) van Gulik ||
Accommodatie
Sportpark Het Koningsland
Burg Bothenius Lohmanln 40 C
9251LD BURGUM
0511-462150
Route
46%
Winst
thuis
46%
Winst
Uit
57%
Winst
thuis
46%
Winst
uit