BCV 1 - S.C. Stiens 1 | 2 - 0 BCV 2 - 't Fean'58 2 | 1 - 0
Uitslagen:

BCV - De Griffioen 3-1

BCV - De Griffioen 3-1

12-05-2018 BCV - De Griffioen 3-1 (1-0)
1. Harmen Vlietstra 1-0 (rust), 67. Robbin Wagenaar 1-1, 80. Romke Bos 2-1, 90.+4 Robert van der Laan 3-1


We naderen het slot van de competitie, die nu voor alle elftallen op 23 speelronden staat. De afgelopen week zijn de laatste inhaalwedstrijden gespeeld. BCV is naar een derde plek geklommen en de Burgumers doen volop mee, zodat er misschien nog een toetje aan komt.


 
De Griffioen is in de eerste minuut van de wedstrijd erg onder de indruk van het kunstgrasveld, zodat BCV wel heel makkelijk door de defensie van de mannen uit Oosterwolde kan wandelen. Cor Piter Pander speelt Roel van der Meulen aan, die op zijn beurt Harm Vlietstra vrij voor de doelman zet. Vlietstra schiet de bal zuiver tegen binnen kant paal in het net (1-0).De Griffioen heeft woensdagavond ook al laten zien dat het goed mee kan voetballen in de tweede klas, toen stond de zelfde tegenstander op het wedstrijdformulier. De spits van De Griffioen krijgt de bal via Mao van BCV in de schoot geworpen, wat voor het eerste gevaar zorgde. Robbin Wagenaar schiet de bal naast het BCVdoel. In de volgende aanval zet Daniel Kooistra van de Griffioen de bal voor op Bjorn Wagenaar, die ternauwernood over kopt. Opnieuw komen de mannen van Jan Timmer sterk opzetten aan de linkerkant, uit de voorzet schiet Bjorn Wagenaar naast.In de 20e minuut laat BCV weer iets van zich zien. Een mooi opgezette aanval Mao op Cor Piter Pander die op zijn beurt Roel van der Meulen bereikt. De balvaardige Van der Meulen ziet zijn inzet geblokt door een Griffioen-verdediger. In de 22ste minuut lijkt het buitenspel toen Harm Vlietstra terug kwam wandelen richting middenlijn.De grensrechter houdt de vlag naar beneden, zodat Harm Vlietstra door mag en een hele grote kans krijgt op de 2-0, maar de bal verdwijnt voorlangs. Ook Fedde Durk Kingma krijgt een kans maar schiet over het vijandelijke doel. Er wordt nog een doelpunt afgekeurd, doordat de scheidsrechter niet de voordeelregel toepaste. Hierna vuurde Mao van BCV vanaf de zestien, maar er zat te weinig power in zijn schot. Aan de andere kant zet Daniel Kooistra van de Griffioen de bal goed voor, de kopbal van Remco Rosema gaat maar net over.Even later wuift de scheids een overtreding van Roeland Rusticus van BCV weg, dit had ook een strafschop kunnen zijn, want de spits Robbin Wagenaar wordt uit balans gebracht. Een hoekschop van Youri Winters van de Griffioen wordt uit de doelmond gebokst, door BCV-doelman Arjen Tolman en in de uitbraak is Harm Vlietstra super snel, alleen hij wordt onderste boven gelopen. De vrijetrap van Romke Bos wordt tegen de lat gewerkt door Hendrik Elzinga, de scheidsrechter ziet er buitenspel in. De gasten krijgen nog een goeie kans. Uit een voorzet kopt Youri Winters de bal tegen de paal.


 
In de tweede helft begint BCV met een aanval. Cor Piter Pander loopt door de verdediging, maar schiet de bal te slap in. Hierna stuurt Roel van der Meulen met een schitterende pass Fedde D. Kingma weg. De gelegenheidsspits had vanmiddag moeite met de bal, die hem vaak van de voet springt. Toch mag BCV een hoekschop nemen die niets oplevert. Romke Bos speelt de bal door de midden uit, hij verslikte zich in een Griffioen-speler en moest de handrem aan trekken. Het kostte de middenvelder een gelekaart. Vanmiddag laat trainer Jasper Bouma hem staan, wat achteraf een goede beslissing is. Vorige week werd de frivole middenvelder beschermd voor een eventuele rode kaart.In het eerste kwartier van de tweede helft kopt Daniel Kooistra van de Griffioen over het doel. Ook Stefan Wagenaar komt oog in oog met BCV-doelman Tolman, die zijn doel schoon veegt. In een uitval van de Griffioen is de weer terug van weggeweest Robbin Wagenaar dichtbij de 1-1. Nu staat Arjen Tolman wederom op de goeie plaats. In de hierop volgende aanval van BCV zet Cor P. Pander, Harm Vlietstra vrij, de bal gaat er niet in. Later krijgt  Remco Rosema van de Griffioen de bal in de schoot geworpen, door de BCV-doelman, het schot op doel wordt eveneens gepakt door Arjen en hij herstelt zijn foutje goed. BCV gaat in de twintigste minuut wisselen. Bauke Prins komt binnen de lijnen voor Roel van der Meulen. Een snelle uitbraak van Harm Vlietstra wordt in de kiem gesmoord door Stefan Wagenaar. Uit de vrije trap van Fedde D .Kingma wordt niet gescoord. In een volgende actie steekt Romke Bos de bal op Fedde D. Kingma, helaas gaat de kans uit als een nachtkaars.Dan gaat de Griffioen wisselen, Remco Rosema verlaat het veld, voor hem in de plaats komt Jordi Linneman. In de zelfde minuut komen de mannen uit Oosterwolde op 1-1. De goed leidende scheidsrechter Kraan negeert het vlagsignaal van grensrechter Hietkamp en keurt de er op lijkende buitenspelgoal goed. Robbin Wagenaar is de schutter en brengt de stand op 1-1. In de 25ste minuut mag Romke Bos een vrijetrap nemen. De bal wordt met veel gevoel over de muur gespeeld, maar de doelman Luca Veenman van de Griffioen redt uitstekend. De hoekschop van Fedde D. Kingma die er uit volgde, is op nieuw voor de doelman. De Griffioen komt er via Silvan ten Cate uit en zet de bal voor op Robbin Wagenaar, die net over gaat. Aan de andere kant is Bauke Prins van BCV met een mooie pass op Fedde D. kingma dichtbij, hij komt een teentje tekort. Dan een dubbele wissel Mao en Fedde D. eruit en Robert van der Laan en Erwin van der Meulen komen binnen de lijnen.In de 30ste minuut pakt de doelman een vrije trap van Romke Bos, hierna nog een mooie combinatie van Harm Vlietstra die Erwin van der Meulen vrij speelt. De voorzet op Robert van der Laan is scherp, maar de spits uit het tweede zet door maar raakt ongelukkig in botsing met de doelman. De verzorging neemt enkele minuten, maar die worden er later bij getrokken. Romke Bos mag nog een vrije trap nemen en legt deze op de kruin van Robert van der Laan. De kopbal wordt precies op de lijn gestopt. Hendrik Elzinga schiet nog een vrije trap, die tot hoekschop wordt verwerkt.De druk neemt toe in de slotfase, eerst krijgt Erwin van der Meulen de kans om te vuren, maar ziet een andere oplossing. Hij zet de bal voor op Romke Bos, die het net nu wel wist te vinden. De Griffioen krijgt nog een vrije trap te nemen. Sjors Otter schiet de bal over het doel van Arjen Tolman. Aan de andere kant schiet Robert van der Laan ook  over. Toch weet de ingevallen spits een doelpunt te maken in de extra tijd. Cor Piter Pander speelt de bal keurig in de voeten van Robert en de scheids blaast na dit doelpunt af. Een mooie overwinning en de druk op Broekster boys en Leeuwarder zwaluwen blijft.Aanstaande zaterdag (19 mei) speelt BCV de laatste thuiswedstrijd van dit seizoen, tegenstander is dan ONT. De Peinders staan in de onderste regionen van de tweede klasse, en zullen aan het einde van het seizoen als 'herkansers' in de nacompetitie tegen de degradatie moeten strijden. Wij wensen de ploeg van onze voormalig-trainer Uilke Damstra uiteraard veel succes, maar hopen in de strijd om de derde periodetitel toch dat de punten in Burgum zullen blijven.Opstelling BCV:
Arjen Tolman, Jacob Frimpong, Cor de Jong, Hendrik Elzinga, Roeland Rusticus, Mao Sheng Xiao (72. Erwin van der Meulen), Fedde Durk Kingma (72. Robert van der Laan), Romke Bos, Roel van der Meulen (60. Bauke Prins), CP Pander, Harmen Vlietstra
 

BCV 1 - De Griffioen 1

Meer informatie
BCV 1
BBBB30Y
3 - 1
Uitslag
De Griffioen 1
BBBG72T
Officials: M.D. (Mélarno Daniël) Kraan || Afgeschermd || Afgeschermd || J.J. (Jan) vanArkel ||
Accommodatie
Sportpark Het Koningsland
Burg Bothenius Lohmanln 40 C
9251LD BURGUM
0511-462150
Route
46%
Winst
thuis
46%
Winst
Uit
57%
Winst
thuis
46%
Winst
uit